Mlade Srpkinje bez izgubljenog seta u Češkoj (©CEV)

Juniorke Srbije dominantno do Evropskog prvenstva

Vreme čitanja: 1min | ned. 10.04.22. | 23:38

Odbojkašice do 19 godina dobile sva tri meča maksimalnim rezultatom. U nedelju pao domaćin Češka – 3:0 (25:12, 25:20, 25:21)

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) zabeležila je treću uzastopnu maksimalnu pobedu na turniru H grupe II runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. u Hradecu i na taj način plasirala se na završnicu šampionata Starog kontinenta.

Srbija je u nedelju nadigrala domaću Češku sa 3:0 (25:12, 25:20 i 25:21), posle samo 68 minuta igre.

Pre početka utakmice bilo je poznato da je izabranicama Vladimira Vasovića potreban samo jedan set za plasman na prvenstvo Evrope i vrlo brzo je pobednik grupe bio poznat. Još jednom je Srbija bila i i više nego dominantna u svim segmentima igre, protivniku nije dala ni najmanju šansu da se dokaže i ostvarila je novu ubedljivu pobedu.

Podsetimo, u nedelju su i juniori izborili plasman na završnicu Evropskog prvenstva.